::CMD::::CMD::
główna
komiks
forum
faq
sklep/bonus
linki


FAQ

Postacie pierwszoplanowe

Lidka
Naturalnie rudowłosa piękność, lat 24. Studiuje zaocznie niewiadomoco, nocami pracując za barem w pewnym klubie. Inteligentna, obrotna i samodzielna. Lubi tequillę i inne dziewczyny. Nie lubi facetów, co dla Czarka głównie jest powodem frustracji.
Pierwsze pojawienie w odc. 2 - Wasza nowa koleżanka || wizytówka

Czarek
Sympatyczny bezrobotny artysta po ASP, lat 25, większość czasu spędzający na nicnierobieniu. Popala konopie indyjskie i ma spore problemy ze znalezieniem swojego miejsca w życiu. Chętnie zostałby Casanovą, ale z niewyjaśnionych przyczyn nic z tego nie wychodzi, tym bardziej, że ciężar swoich niespełnionych uczuć ulokował w Lidce... Mieszka u Darka, na jego koszt.
Pierwsze pojawienie w odc. 3 - Szczerość boli || wizytówka

Darek
Rewelacyjny informatyk, zarabiający na sprzedawaniu firmom swojego autorskiego oprogramowania. Złośliwi twierdzą, że najpierw sam łamie ich zabezpieczenia, aby stworzyć popyt. Ma ładny domek, gdzie obecnie przechowuje bezrobotnego Czarka, Lidkę oraz Lilianę. Od dwóch lat przykuty do wózka na skutek wypadku samochodowego.
Pierwsze pojawienie w odc. 8 - Bractwo kurkowe || wizytówka

Liliana
Liliana to młodsza siostra Darka, dosyć znienacka pojawiająca się w jego życiu. Jest słodka, nosi okulary i jest dosyć pyskata; nie okazuje też szacunku starszym. Właśnie rozpoczyna naukę w liceum i przyjechała do wielkiego (jakby nie było) miasta z totalnego zadupia i ma zamiar ostro dać czadu.
Pierwsze pojawienie w odc. 24 - Yes, I am || wizytówkaPostacie epizodyczne

Kormoran
Taki jeden ptak, których klucz w locie splątał się.
Pojawia się w odc. 5 - Tajemnica Kormorana

Listonosz
Ten kolo, co to mu kot padł. Przynosi zawiadomienia z urzędu pracy o odebraniu zasiłku dla bezrobotnych w odc. 9 - Hej, Mister Postman!

Anioł Stróż Czarka
Duchowy (?) opiekun Czarka. Ale zamiast odwodzić go od złego, zdradza raczej inklinacje ku podobnym nawykom...
Pojawia się pierwszy raz w odc. 19 - Aniele boży, stróżu mój...
Powraca w odc. 41 - Krótki film o kopaniu (dekalog dwa)

Bracia S. Superstar
Tacy dwaj kolesie, z którymi autor chadza na piwo we w miarę regularnych odstępach czasu. Faktycznie bracia, chociaż cioteczni.
Pojawiają się w odc. 20 - Złośliwość twórcy

Pan Witek, Gość z Atlantydy
Wraz ze Skibą i Konjem prowadził LaLaMiDo, gościł w wielu inych programach telewizyjnych. Znany z takich piosenek jak Hultaj, Nie pijcie przed weselem czy nowa wersja słynnego O, Ela! z napisanym od nowa tekstem.
Pojawia się gościnnie w odc. 28 - Hultaj

Chomiczek Lidki
Słodkie, krwiożercze stworzenie. Mięciutkie i poza tym niewiele o nim wiadomo, prócz tego, że nie lubi swojej właścicielki.
Pojawia się w odc. 31 - Ti, ti, ti, mój chomiczku...

Jezus z Nazaretu
Zbawiciel, syn boży, jeden z największych wizjonerów i niezwykły charyzmatyk, który chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino, zmartwychwstał (ponoć), a z jego przebitego boku wypłynęła krew i woda. Ogólnie jedna z najważniejszych postaci historycznych.
Pojawia się w odc. 41 - Krótki film o kopaniu (dekalog dwa)

Marek
Niedoszły bohater komiksu CMD, którego wygryzła rudowłosa lesbijka. Chciałby zaprzyjaźnić się mimo to z Darkiem i Czarkiem, ale oni nie mieli ochoty.
Pojawia się w odc. 44 - Było nas trzech

Mia
Osobista żona Godai'ego. Najlepsza na świecie.
Pojawia się w odc. 46 - Widmo kaczyzmu

Sierżant Policji
Przychodzi podziękować Darkowi za współpracę w charakterze konsultanta d/s przestępstw elektronicznych, czym powoduje nagły wybuch paniki u Czarka.
Pojawia się w odc. 48 - ...to po diable

Radek
Kolega Darka, informatyk. Nie zdejmuje glanów cały dzień. I dlatego nie ma dziewczyny.
Pojawia się w odc. 63 - Teraz wiesz

Komiks | Autor

 

CMD is hosted on ComicGenesis, a free webhosting and site automation service for webcomics.
Story, art and website copyright by Godai 2005-2006. All rights reserved!